מונחים עם התגית - איטום

  1  2   עבור לדף הבא - 2 עבור לדף האחרון - 2
מונחים 1 עד 7 מתוך 9
איזולירבנד חבלהסרט הדבקה עבה וחזק. באנגלית הוא נקרא Duct tape. בעברית הוא קיבל את שמו עקב השימושים הצבאיים שנעשים בו. הסרט המכיל סיבים רוחביים המקלים על קריעתו ביד אדם. הסרט גם מבודד וגם אטום למים.
ג'סו

מאנגלית – Gesso – גבס. הפירוש המילולי של המילה האיטלקית הוא "גיר". הג'סו הוא חומר המשמש בעיקר בעבודות אמנות. הג'סו משמש כשכבה ראשונית לבד הקנבס לפני ציור בצבעי שמן. החומרים הממיסים שנמצאים בצבעי השמן עלולים לפגוע בבד והג'סו שומר עליו. הג'סו מתפקד כחומר איטום בעוד עבודות אמנות לדוגמא בפיסול בעיסת נייר. הג'סו מפריד בין הנייר לבין הצבעים ומונע היספגות שלהם. הג'סו מורכב מסידן פחמתי ופולימר אקרילי.

טיחכיסוי חיצוני או פנימי על הקירות או התקרות של בניינים.הטיח בדרך כלל מורכב ממלט ומחול (אך ניתן לשנות את הרכב האגרגט). הטיח הוא חומר הגמר העיקרי בבניה המודרנית והמסורתית ומשמש למטרות רבות כולל איטום ובידוד. כמו כן הטיח משמש כבסיס לשכבות הצבע במבנה ויכול לשמש כחומר גמר סופי בעצמו.
מרית

כף שטוחה המשמשת ליישום חומרים כגון מרק, טיח וכו'. משמשת גם לגירוד קירות ועוד. מכונה גם שפכטל.

מרק

טיט דביק, דבק איטום, חומר אטימה, סיליקון. למעשה כינוי לכל חומר אטימה דביק. ישנו מרק חלונות, המשמש לאטום ולהחזיק את חיבורי הזגוגית למסגרת החלון. ישנו מרק עץ, המשמש לתיקונים של פגמים בעץ.

פוליאורטן / פוליאוריטן

הפוליאורטן הינו פולימר, כפי שמרמז שמו, ובתור שכזה הוא אחד החומרים הרב-גוניים ביותר המצויים בשוק. באמצעות שליטה הדוקה במאפייני החומר (כגון צפיפות, קשיות, צבע, מוליכות חשמלית ועוד) ניתן להשתמש בו כרצון הלקוח. השימושים בפוליאורטן הם רבים ומגוונים : חומר איטום, בצבעים, בלכות, ריהוט, פדים לעכבר, קונדומים ועוד רבים. אנו (המשתמשים הביתיים) ניתקל בפוליאורטן כחומר לעבודה בעיקר בתצורה של ספריי.

פרופילה 

חומר למילוי סדקים וחורים בקיר. החומר מגיע כאבקה שיש לערבב עם מים בהתאם לכמויות הרשומות על האריזה.

  1  2   עבור לדף הבא - 2 עבור לדף האחרון - 2
מונחים עם התגית - איטום
מונחים 1 עד 7 מתוך 9