מונחים עם התגית - אינסטלציה

  1  2   עבור לדף הבא - 2 עבור לדף האחרון - 2
מונחים 1 עד 7 מתוך 9
ג'בקהסוג של פלייר. כלי עם יכולת להרחיק את בסיס הצבתות אחת מהשנייה. על הצבתות ישנן שיניים המקנות אחיזה בצינורות נחושת או מתכת רכה. כלי המיועד בעיקר לעבודות עם צנרת.
מופהמגרמנית - Muffe – תותב, שרוול. בשיפוצית הכוונה היא בעיקר לסוג של מחבר בצנרת. למופה יש הברגות נקביות משני צידיה, כלומר הברגות פנימיות.
מפתח צינורותמפתח מתכוונן המיועד בעיקר לעבודת שרברבות. שיני המפתח ננעצות בצינור וכך מקנות אחיזה חזקה. בשימוש על צינורות עגולים ממתכת רכה מפתח הצינורות הוא כמעט הכלי היחיד שמסוגל להקנות אחיזה. את מפתח הצינורות מסובבים לכיוון אחד בלבד, כאשר השן הקבועה היא בתוך המעגל.
ניפלמגרמנית - Nippel  או אנגלית – Nipple. פטמה. בשיפוצית הכוונה היא לחלק ממנו יוצא שמן או נוזל כלשהו, אך בעיקר לחלק המחבר בין צינורות. לניפל תמיד תהיה הברגה בולטת בשני הצדדים שלו (זכר – זכר).
סיפון

צינור המשך לצינור זרימת המים שמנקז את המים לנקודה נמוכה יותר. הכוונה בתחומנו היא בעיקר לסיפון שמתחת לכיור, בו נאספים משקעים שעלולים לסתום את הכיור. המטרה היא ליצור נקודת ביקורת ממנה ניתן לנקז את המשקעים ולאפשר פתיחה של סתימה בזרימת המים.

פומפהמקל ובראשו טבעת גומי. משמש לפתיחת סתימות בצנרת. הגומי מאפשר יצירה של ואקום ועל ידי כך שאיבה של חומרים שסותמים את הכיור או האסלה.
צולמגרמנית - Zoll - . הפירוש הוא יחידת המידה אינץ' השווה ל 2.54 ס"מ. בשיפוצית משתמשים במידה זו בעיקר למדידת קוטר צינורות והיא מסומנת על ידי גרשיים (").
  1  2   עבור לדף הבא - 2 עבור לדף האחרון - 2
מונחים עם התגית - אינסטלציה
מונחים 1 עד 7 מתוך 9