מונחים עם התגית - גבס

  1  2  3   עבור לדף הבא - 2 עבור לדף האחרון - 3
מונחים 1 עד 7 מתוך 16
גבס

מינרל רך מאוד המורכב מסידן וגופרית. כאשר מחממים את הגבס מעל 150 מעלות צלזיוס מתאיידים כ – 75% מהמים האגורים במבנה הכימי שלו. כך מתקבל הגבס האבקתי אותו אנו מכירים. כאשר מערבבים את אבקת הגבס עם מים נוצרת עיסה הנוטה להתקשות בחזרה ומכאן נובע שימושו באיטום סדקים, יציקות דקורטיביות, קיבוע שברים ועוד.

ג'סו

מאנגלית – Gesso – גבס. הפירוש המילולי של המילה האיטלקית הוא "גיר". הג'סו הוא חומר המשמש בעיקר בעבודות אמנות. הג'סו משמש כשכבה ראשונית לבד הקנבס לפני ציור בצבעי שמן. החומרים הממיסים שנמצאים בצבעי השמן עלולים לפגוע בבד והג'סו שומר עליו. הג'סו מתפקד כחומר איטום בעוד עבודות אמנות לדוגמא בפיסול בעיסת נייר. הג'סו מפריד בין הנייר לבין הצבעים ומונע היספגות שלהם. הג'סו מורכב מסידן פחמתי ופולימר אקרילי.

דיבל דפיקה 

מיתד המגיע יחד עם בורג. כאשר דופקים עם פטיש על ראש הבורג הוא נכנס אל פנים המיתד וגורם לו להתרחב, וכך להתקבע אל המשטח אליו הוא הוכנס. בראש הבורג קיימת לרוב חריצת פיליפס המאפשרת לשחרר חלקית את הבורג.

לוח גבס 

לוח גבס מוצק המצופה קרטון משני צידיו. הלוחות מגיעים במידות סטנדרטיות של 120 ס"מ או 122 ס"מ רוחב ואורך משתנה של – 260 ס"מ, 280 ס"מ או 300 ס"מ. ישנם לוחות בעוביים שונים ולמטרות שונות, למשל לוחות העמידים לרטיבות (ירוקים), לוחות מעכבי בעירה וכו'.

מיתד מתברג ממתכתמיתד המיועד לשימוש בקירות גבס. המיתד אינו מצריך קידוח מקדים והוא קודח לעצמו את הדרך בלוח הגבס.
מיתד מתברג מפלסטיקמיתד המיועד לשימוש בקירות גבס. המיתד אינו מצריך קידוח מקדים והוא קודח לעצמו את הדרך בלוח הגבס. המיתד המוצג בתמונה כאן גם מתפצל לאחר כניסת הבורג.
מיתד פרפרמיתד המיועד לשימוש בקירות גבס. לאחר הברגת הבורג אל המיתד, כנפיהמיתד נפתחות ומקנות אחיזה איתנה בקיר הגבס. 
  1  2  3   עבור לדף הבא - 2 עבור לדף האחרון - 3
מונחים עם התגית - גבס
מונחים 1 עד 7 מתוך 16