מונחים עם התגית - יצירה

  1  2  3  4   עבור לדף הבא - 2 עבור לדף האחרון - 4
מונחים 1 עד 7 מתוך 26
אבקת עיסת נייר 

נייר גרוס לאבקה מעורבב עם דבק. לאחר ערבוב האבקה עם מים רותחים, ניתן ליצור עבודות בעיסת נייר. כשעיסת הנייר מתייבשת, ניתן לעבדה רק באמצעות נייר שיוף או חיתוך.

אקדח דבק חם

 

דבק חם הוא דבק תרמופלסטי, תרכובת פלסטית. האקדח מחובר לחשמל או לסוללות וכך מתחמם וממיס את נרות הדבק. לאחר שהדבק מתקרר הוא מתקשה וחוזר למצבו המקורי. משמש להדבקת זכוכית, בד , עץ, מתכת וכו'.

אקרילי

לעיתים מכונה גם אקריליק. צבע אקרילי הוא צבע מהיר-התייבשות הכולל פיגמנטים שהושרו בתמיסה פולימרית אקרילית. צבעי אקריל ניתן לדלל במים, אך כאשר הצבע מתייבש הוא הופך עמיד למים.

גלייז

זיגוג. טכניקה לצביעה דקורטיבית של קירות. זיגוג הצבע גורם לכך שזמן הייבוש שלו יהיה ממושך יותר וגם משנה את גוון הצבע המקורי. ניתן להשיג אפקטים דומים גם ללא ג'ל גלייז אלא באמצעות דילול הצבע בין שכבה לשכבה.

ג'סו

מאנגלית – Gesso – גבס. הפירוש המילולי של המילה האיטלקית הוא "גיר". הג'סו הוא חומר המשמש בעיקר בעבודות אמנות. הג'סו משמש כשכבה ראשונית לבד הקנבס לפני ציור בצבעי שמן. החומרים הממיסים שנמצאים בצבעי השמן עלולים לפגוע בבד והג'סו שומר עליו. הג'סו מתפקד כחומר איטום בעוד עבודות אמנות לדוגמא בפיסול בעיסת נייר. הג'סו מפריד בין הנייר לבין הצבעים ומונע היספגות שלהם. הג'סו מורכב מסידן פחמתי ופולימר אקרילי.

דאס

 

חימר קל, נוח לעיבוד. משמש ליצירת תבליטים, מוביילים, מינייטורות ועוד. החומר מיוצר בצבעים חום ולבן, מתייבש באוויר וניתן לצביעה לאחר הייבוש.

דבק טפטים

 

אבקה שיש לערבב במים ליצירת הדבק (בדרך כלל ביחס של 1 כמות אבקה ל-6 כמות מים). משמש להדבקת טפטים לקירות, אך אפשר גם להשתמש בו ביצירת עיסת נייר. הדבק מחליק ומחזק את העיסה. יש לשמור את הדבק המוכן בקירור.

  1  2  3  4   עבור לדף הבא - 2 עבור לדף האחרון - 4
מונחים עם התגית - יצירה
מונחים 1 עד 7 מתוך 26