מונחים עם התגית - מפתח

  1  2   עבור לדף הבא - 2 עבור לדף האחרון - 2
מונחים 1 עד 7 מתוך 10
בוקסה

מגרמנית - Buchse . מפתח גביע. משמשת לחיזוק או פתיחה של ברגים בעלי ראש משושה. את השימוש במפתחות גביע עושים לרוב באמצעות ראצ'ט.

מפתח אלןמפתח משושה המתאים לפתיחה או סגירת ברגים משושים. יתרונו של האלן הוא בחיבור הטוב בין המפתח לבורג. יתרון נוסף הוא מחירו של מפתח האלן שהוא זול לייצור, לכן הרבה מוצרים הדורשים הרכבה עצמית של הלקוח אימצו לעצמם את השימוש בברגים אלו (החברות מצרפות מפתחות עם המוצר). האלן קיבל את שמו מחברה תעשייתית בשם זה שהייתה ממוקמת בקונטיקט ארה"ב. בחלקים שונים של אירופה קוראים למפתח האלן בשמות שונים, ע"פ שמות הממציאים. למשל : אונברקו, אינבוס, ברוגולה ועוד.
מפתח גביע

מכונה גם בוקסה. משמשת לחיזוק או פתיחה של ברגים בעלי ראש משושה. את השימוש במפתחות גביע עושים לרוב באמצעות ראצ'ט.

מפתח סגור / רינגמפתח הנועד לסגירה או פתיחה ידנית של ברגים משושים. המפתח מקנה אחיזה מצוינת לבורג והחלקה כמעט ואינה אפשרית. בשיפוצית נקרא בד"כ רינג. 
מפתח פתוחמפתח הנועד לסגירה או פתיחה ידנית של ברגים משושים. המפתח מקנה יכולת גישה טובה יותר מאשר המפתח הסגור (מקומות צרים למשל) אך אחיזתו פחות טובה.
מפתח צינורותמפתח מתכוונן המיועד בעיקר לעבודת שרברבות. שיני המפתח ננעצות בצינור וכך מקנות אחיזה חזקה. בשימוש על צינורות עגולים ממתכת רכה מפתח הצינורות הוא כמעט הכלי היחיד שמסוגל להקנות אחיזה. את מפתח הצינורות מסובבים לכיוון אחד בלבד, כאשר השן הקבועה היא בתוך המעגל.
  1  2   עבור לדף הבא - 2 עבור לדף האחרון - 2
מונחים עם התגית - מפתח
מונחים 1 עד 7 מתוך 10