מונחים עם התגית - נייר

  1  2  3   עבור לדף הבא - 2 עבור לדף האחרון - 3
מונחים 1 עד 7 מתוך 15
אבקת עיסת נייר 

נייר גרוס לאבקה מעורבב עם דבק. לאחר ערבוב האבקה עם מים רותחים, ניתן ליצור עבודות בעיסת נייר. כשעיסת הנייר מתייבשת, ניתן לעבדה רק באמצעות נייר שיוף או חיתוך.

בד שמירנייר המצופה באבקת המינרל הקשה שמיר. משמש למירוק ושיוף חומרים קשים. מגיע בדרגות חספוס שונות. ככל שדרגת החספוס עולה (מספר נמוך יותר), כך היכולת לעבד חומרים קשים גבוהה יותר.
ג'סו

מאנגלית – Gesso – גבס. הפירוש המילולי של המילה האיטלקית הוא "גיר". הג'סו הוא חומר המשמש בעיקר בעבודות אמנות. הג'סו משמש כשכבה ראשונית לבד הקנבס לפני ציור בצבעי שמן. החומרים הממיסים שנמצאים בצבעי השמן עלולים לפגוע בבד והג'סו שומר עליו. הג'סו מתפקד כחומר איטום בעוד עבודות אמנות לדוגמא בפיסול בעיסת נייר. הג'סו מפריד בין הנייר לבין הצבעים ומונע היספגות שלהם. הג'סו מורכב מסידן פחמתי ופולימר אקרילי.

דבק טפטים

 

אבקה שיש לערבב במים ליצירת הדבק (בדרך כלל ביחס של 1 כמות אבקה ל-6 כמות מים). משמש להדבקת טפטים לקירות, אך אפשר גם להשתמש בו ביצירת עיסת נייר. הדבק מחליק ומחזק את העיסה. יש לשמור את הדבק המוכן בקירור.

יאכט ורניש 

לכה על בסיס שמן עם גימור מבריק, המשמשת להגנה על עץ בכלי שייט ולציפוי מוצרים מחומרים שונים המיועדים לעמוד בתנאי חוץ. ייחודה של היאכט ורניש הוא בעמידותה- צביעה של 3 שכבות מעניקה הגנה טובה יחסית מפגעי מזג האוויר.

מלטשת

כלי עבודה חשמלי אשר משמש לליטוש. על המלטשת מתקינים נייר לטש אשר באמצעות תנועות חוזרות ונשנות מגרד את החומר המיותר ומשאיר אחריו משטח חלק. המלטשת יכולה לשמש אותנו גם בעבודת עץ וגם בהחלקת קירות. ישנם מספר סוגים של מלטשות אשר פועלות בצורה מכאנית שונה ולכן גם משיגות תוצאה שונה.

מלטשת סרט

מלטשת אשר בקצותיה מותקנים שני תופים עגולים. נייר הלטש מתגלגל סביב תופים אלו ויוצר תנועה אחידה של ליטוש.

  1  2  3   עבור לדף הבא - 2 עבור לדף האחרון - 3
מונחים עם התגית - נייר
מונחים 1 עד 7 מתוך 15