מונחים עם התגית - עץ

מונחים 1 עד 7 מתוך 46
HDFראשי תיבות של High density fibre – סיבים בצפיפות / דחיסות גבוהה. בשיפוצית הכוונה היא בעיקר ללוחות עץ ו/או פרקטים העשויים מסיבי עץ בדחיסות גבוהה. הדחיסות הגבוהה מקנה לעץ עמידות, הגנה מאש (אין חמצן) ועוד שלל תכונות.
MDF

Medium density fiberboard. סוג של לוח סיבית בעל רמת דחיסה בינונית. השרף המשמש בהכנת חומר זה הוא רעיל ויש חשש שהשימוש בחומר אינו בריא. מראו חלק והוא אינו נחרץ או מתבקע בעת העיבוד. לוח זה אינו עמיד בפני רטיבות.

אקדח דבק חם

 

דבק חם הוא דבק תרמופלסטי, תרכובת פלסטית. האקדח מחובר לחשמל או לסוללות וכך מתחמם וממיס את נרות הדבק. לאחר שהדבק מתקרר הוא מתקשה וחוזר למצבו המקורי. משמש להדבקת זכוכית, בד , עץ, מתכת וכו'.

בונסאי 

משמעות המילה ביפנית- גננות על מגש. הכוונה היא לגננות מיוחדת ששומרת את הצמח בגודל ננסי על ידי גיזום מתמיד של שורשיו. זוהי אומנות יפנית עתיקה שמטרתה ליצור צורות אסתטיות והיא שואבת את השראתה מהטבע ביפן. גיזום השורשים חייב להיעשות באופן הנכון, אחרת הצמח ימות.

בורג קודח

בורג קודח הוא בורג בעל ראש מחודד הנועד לחסוך בעבודה של קידוח מקדים. את הבורג ניתן להבריג ישירות אל החומר, והוא כבר מפלס את דרכו עקב צורתו הייחודית. ברגים קודחים הם בעיקר בשימוש בחיבורים בין פרופילי אלומיניום, איסכורית ועץ.

ביסקוויטים 

ראה/י גם למלות. דיסקיות עץ בצורה המזכירה ביסקוויטים המשמשות לחיבור בין שני חלקי עץ.

ג'יגסו

מאנגלית -  jigsaw – מסור נימה. לעיתים מעוות השם בשיפוצית לג'קסון. בכל המקרים הכוונה היא למסור אנכי, מסור חשמלי אשר הלהב שלו חותך על ידי תנועה אנכית מלמעלה למטה. המסור משמש בעיקר לחיתוכים עדינים, ויתרונו בכך שניתן לנסר איתו צורות מעגליות.

מונחים עם התגית - עץ
מונחים 1 עד 7 מתוך 46