האתרים הנבחרים לשנת 2007

אתר הום אייד נבחר כאחד האתרים המומלצים לשנת 2007: מאגר וידאו רציני ומקצועי (לא "תוכן גולשים") עם עשרות סרטונים להדרכה בשיפוץ הבית, מערכת האינסטלציה, ריצוף, תיקוני רכב, עבודות גינון ועוד. כל סרטון מלווה במידע אודות דרגת הקושי של המשימה, המחיר המקובל בשוק לשירות הזה, והזמן המוערך לעבודה.
פורסם באתר Ynet ב- 30.12.07   יום חדש
מקימי האתר הוזמנו לתוכנית "יום חדש", תוכנית הבוקר של קשת, ערוץ 2. דני קושמרו וסיוון רהב מאיר שוחחו איתם על התכנים באתר והצורך שהוליד את הקמת האתר, וגם שידרו חלק מהסרטונים שלנו.
בקרוב נעלה את האייטם המוקלט מהתוכנית.
שודר בערוץ 2 ב- 20.9.2007
   עלו ברשת
- הום אייד

שאפתני הרבה יותר הוא "הומ-איד", אתר DIY רציני וגדול, שעם השקתו כולל כבר עשרות סרטוני הדרכה לעיצוב ושיפוץ הבית, אינסטלציה, ריצוף, תיקון רכב, גינון ועוד. אנשי מקצוע מנחים את ההדרכות, אולם הן מוצגות בידי אנשים חסרי ידע מקצועי, על מנת להמחיש את התפיסה שכל אדם יכול לבצע כל תיקון. כל סרטון זוכה להערכה בדבר דרגת הקושי, המחיר המקובל בשוק לשירות, וכן הזמן המוערך לעבודה. במקביל לווידאו, ניתן להדפיס מדריך טקסט הצמוד לכל סרטון, ולעיין במאמרים מקצועיים רלוונטיים. היומרה של מקימי "הומ-איד" גדולה אך מבורכת, בעיקר משום שאינם מתפתים להציע את הפיתרון הקל של "תוכן גולשים", ומעדיפים לייצר את כל המדריכים בעצמם, תוך ליווי צמוד של מקצוענים, על מנת לשמור על רמה גבוהה של התכנים. עם זאת, הגולשים מוזמנים להוסיף לכל מדריך טיפים ורעיונות מניסיונם האישי. יפה.

פורסם בידיעות אחרונות ובאתר Ynet ב- 21.10.07. לכתבה באתר Ynet  לגמרי לבד

שירה גלשה לאתר עשה זאת בעצמך, וכמעט קמה מהכיסא כדי לעשות משהו בעצמה

יש אנשים שנולדו עם הכישרון לבנות ולתקן כל דבר בלי להתחבט בשאלות קיומיות. אתה צופה בהם מחליפים שסתומים באוטו ומרכיבים ארון במטבח, ותוהה אם הם נושאים במקרה את אותו גן שאחראי לחוש הגישוש של הכלבים או ליכולת חיזוי מזג האוויר של החסידות – יכולות קמאיות שאו שנולדים איתן או שלנצח נשארים תלויים באנשי מקצוע, שבאים מתישהו בין 9:00 ל-16:00, מחליפים איזה גומי בשקע וגובים ממך 589 שקל, לא כולל שעת עבודה על כוונון תפוח ההגה.

לאנשים מהסוג השני, זה שמתקשה להבדיל בין קרבורטור לתוף של מכונת כביסה, אין מה לחפש באתר HomeAid עשה זאת בעצמך. האתר מיועד למי שכבר הרכיב בהצלחה רהיטים של איקאה ורוצה להוציא את המקדחה מהארון ולעלות לשלב הבא. והשלב הזה מלא מדריכי וידאו שמלמדים מקצועות גבריים מסורתיים, כמו הרכבת תשתית השקיה בגינה, הנחת פרקט ואף ויסות תרמוסטט בדוד, לצד עיסוקים המצריכים מוטוריקה עדינה כמו הכנת בובות מפימו, גזירת פרחים מנייר קרפ וצביעה דקורטיבית של כל דבר שניתן לצבוע אותו דקורטיבית.

הווידאו הוא ההברקה האמיתית של האתר. אני שייכת לסוג האנשים שעד שלא מראים להם איך לגזור נייר קרפ – הם פשוט יישבו ויבהו בו בטמטום. אבל המדריך המצולם גרם לי לשלוף את המספריים תכף ומיד ולהצטער שאין לי נייר קרפ.

אותו הקסם פעל גם במדריך להנחת תשתית השקיה בגינה: 26 שניות לאחר תחילת הסרטון כבר ידעתי את כל מה שצריך לדעת על שיברים ועל מגופים –כלומר, שיש דברים כאלה. בגל ההתלהבות הסתערתי גם על מדריך החלפת הרעפים. המשימה התגלתה כפשוטה מאוד והייתי שמחה לנסות אותה, אם אתקל אי פעם בגג רעפים.

פרט לשיעורים בווידאו, יש באתר מדריכים להדפסה ובהם טיפים לטיפול בגינת תבלינים או רשימת הכלים שחייבים להיות בארגז הכלים שלך. יש גם גרסת בטא של מילון מונחים (שבמקום לחפש בו לפי סדר האלפבית, צריך לדפדף בו. משונה); והתכונה הכי מתחשבת: לצד כל מדריך מפורטת דרגת הקושי שלו, הזמן שתגזול ההכנה וכמה זה יעלה לנו.

לא נראה לי שהאתר הזה יגרום לשיפוצניק השכונתי להגר, אבל הוא בטח יגרום לכמה אנשים להרגיש הרבה יותר טוב עם עצמם. גם אם זה בגלל בובה מפימו.

פורסם במעריב ובאתר nrg ב- 21.10.07. לכתבה ב- nrg


תגיד
,
מאיזה צד מחזיקים את המברג הזה?

"כמו בהזמנה, עלה לפני שבוע לאוויר הוירטואלי אתר חדש שבא לעודד את ההנדימן הקטן שחבוי, כך נקווה, בכל אחת ואחד מאיתנו. האתר החדש "HomeAid” שמו, עושה מה שאף אתר ישראלי לא עשה לפניו. הוא מסביר לגולשים איך אפשר לתקן, להרכיב ולשפץ כל דבר בבית, וגם פוזל לתחומי הרכב, היצירה והבנייה היותר מתקדמת, עד לפרגולה שלמה תוצרת בית. האתר מסביר לגולש מא' ועד ת' איך עושים, למה, כמה ובעזרת מה והכל בליווי של סרטוני וידאו מפורטים והסברים מלאים בכתב.”

פורסם ב"העיר- צומת השרון", 7.9.2007 לכתבה המלאה