רשימת מונחים

מונחים 8 עד 14 מתוך 225
איזולירבנדמגרמנית - Isolierband -  סרט הדבקה מבודד. האיזולירבנד משמש אותנו בעיקר בעבודות הדורשות בידוד, הדבקת כבלי רמקול, חיבורי גרילנדה, חיבור סולונויד בגינה וכו'.
איזולירבנד חבלהסרט הדבקה עבה וחזק. באנגלית הוא נקרא Duct tape. בעברית הוא קיבל את שמו עקב השימושים הצבאיים שנעשים בו. הסרט המכיל סיבים רוחביים המקלים על קריעתו ביד אדם. הסרט גם מבודד וגם אטום למים.
אינץ'אינץ' (נכתב גם כאינטש) היא יחידת מידה לאורך, חלק ממערכת היחידות הבריטית. אינץ' אחד שווה ל ־2.54  סנטימטרים. 12 אינצ'ים הם רגל, ו־ 36 אינצ'ים הם יארד. נהוג לייצג את יחידת המידה אינץ' בעזרת גרשיים (") מימין למספר, לדוגמה ‪40".
איסכוריתלוחות פלדה (מגולוונת וצבועה בדרך כלל) מעורגלים (שהוקנתה לו צורה עגולה) . הלוחות משמשים לסככות, מחיצות, גדרות וכו'.
אפס

כינוי לאחד מחוטי החשמל ברשת הביתית. בחוט זה הפוטנציאל הוא אפס ולכן אין מתח חשמלי. החוט מסומן בכחול ומחובר לכניסת השקע השמאלית (ע"פ התקן).

אקדח דבק חם

 

דבק חם הוא דבק תרמופלסטי, תרכובת פלסטית. האקדח מחובר לחשמל או לסוללות וכך מתחמם וממיס את נרות הדבק. לאחר שהדבק מתקרר הוא מתקשה וחוזר למצבו המקורי. משמש להדבקת זכוכית, בד , עץ, מתכת וכו'.

אקדח סיליקון

כלי עבודה ידני אשר מותאם לעבודה עם שפופרות סיליקון. לאקדח יש ידית אשר לחיצה עליה דוחפת מעין בוכנה שמפעילה לחץ על גב השפופרת. העבודה עם הכלי היא תמיד זהה, אך יש סוגים שונים של טיובות (שפופרות) אשר מתאימות לייעודים שונים (הדבקה, אטימה, נגד עובש וכו').

רשימת מונחים
מונחים 8 עד 14 מתוך 225