רשימת מונחים

מונחים 183 עד 189 מתוך 225
פלאנג'

מגרמנית - Flansch או באנגלית Flange (נהגה שונה). אוגן (בא') במכונות. בשרברבות פלאנג' יכול להיות מיוחס לטבעת מתכתית המתרחב מצינור ונועדה על מנת לאפשר הידוק של צינור אחד למשנהו. בבית הפלאנג' הוא השם שניתן לאוגן המתכת שמחזיק את גוף החימום של דוד החשמל. עקב שיבוש הפלאנג' יכול להשתמע כגוף החימום עצמו (החלפת פלאנג') או ככל המכלול (גוף חימום ותרמוסטט).

פלייר

מאנגלית Pliers צבת, מלקחיים. כלי עבודה ידני המקנה אחיזה טובה וכוח. ישנם סוגים שונים של פליירים שלכל אחד מהם יש שימוש שונה במקצת.

פלסמכשיר הנועד ליישור משטחים. בפלס ישנו נוזל צבוע (בד"כ אתנול) הכלוא בתוך שפופרת שקופה. הנוזל לא ממלא את כל השפופרת כך שישנה בועת אוויר. לפלס גוף רחב שנועד לאפשר יציבות. לפלס שימושים רבים בבנייה, בנגרות ועוד.
פקק

בשיפוצית הכוונה היא בעיקר למפסק אוטומטי מגנטי תרמי (מאמ"ת). הפקק הוא רכיב חשמלי שנועד להגן מפני זרמי יתר, קצר או עומס יתר. עקרון הפעולה של הפקק הוא ניתוק המעגל כתוצאה מפעולה מכאנית המתרחשת בתוכו. להבדיל מהנתיך (פיוז) הפקק הוא רב פעמי וגם לאחר שהוא נכנס לפעולה ("קפץ") ניתן לחזור ולהרימו.

פרופילה 

חומר למילוי סדקים וחורים בקיר. החומר מגיע כאבקה שיש לערבב עם מים בהתאם לכמויות הרשומות על האריזה.

פרזול

קביעת חלקי ברזל. בשיפוצית הכוונה היא לכל חלקי המתכת הקטנים כגון : צירים, זוויות, מחברים ועוד.

פרקט לימינציה

פרקט סינטטי המיוצר מ – HDF (ראה/י ערך) סיבים בדחיסות גבוהה. השכבה העליונה גם היא סינטטית וכוללת "תצלום" של עץ אמיתי. הפרקט מגיע בעוביים שונים ובדרגות שחיקה שונות הנמדדות ביחידות AC (ראה/י  ערך).

רשימת מונחים
מונחים 183 עד 189 מתוך 225