רשימת מונחים

מונחים 22 עד 28 מתוך 225
בורג פיליפסבורג בעל חריטה מוצלבת בראשו אשר מיועד לפתיחה באמצעות מברג פיליפס. בורג פיליפס מקנה אחיזה טובה יותר למברג ולכן מונע החלקות של המברג.
בורג קודח

בורג קודח הוא בורג בעל ראש מחודד הנועד לחסוך בעבודה של קידוח מקדים. את הבורג ניתן להבריג ישירות אל החומר, והוא כבר מפלס את דרכו עקב צורתו הייחודית. ברגים קודחים הם בעיקר בשימוש בחיבורים בין פרופילי אלומיניום, איסכורית ועץ.

בורג שטוח

בורג בעל חריצה בודדת בראשו. הבורג מיועד לפתיחה באמצעות מברג שטוח.

בטון בטון הוא חומר המשמש לבניה. הבטון מורכב בדרך-כלל מתערובת של מלט, חול, חצץ ומים. לאחר ייצור התערובת היא מתייבשת, מתקשה והופכת לקשה כאבן. כדי לשנע תערובת מוכנה ממקום למקום מבלי לאפשר לה להתייבש משתמשים במערבל בטון. בבטון מזוין ישנו גם שילוב של רשתות פלדה המקנות לו עמידות בלחצים גדולים יותר.
ביסקוויטים 

ראה/י גם למלות. דיסקיות עץ בצורה המזכירה ביסקוויטים המשמשות לחיבור בין שני חלקי עץ.

בקלית

מגרמנית - Bakelit – אורות אחוריים. בשיפוצית הכוונה היא בד"כ לכיסוי הפלסטיק המכסה את מגוון האורות האחוריים (בלם, רוורס, דרך, ערפל).

גבס

מינרל רך מאוד המורכב מסידן וגופרית. כאשר מחממים את הגבס מעל 150 מעלות צלזיוס מתאיידים כ – 75% מהמים האגורים במבנה הכימי שלו. כך מתקבל הגבס האבקתי אותו אנו מכירים. כאשר מערבבים את אבקת הגבס עם מים נוצרת עיסה הנוטה להתקשות בחזרה ומכאן נובע שימושו באיטום סדקים, יציקות דקורטיביות, קיבוע שברים ועוד.

רשימת מונחים
מונחים 22 עד 28 מתוך 225