רשימת מונחים

מונחים 29 עד 35 מתוך 225
ג'בקהסוג של פלייר. כלי עם יכולת להרחיק את בסיס הצבתות אחת מהשנייה. על הצבתות ישנן שיניים המקנות אחיזה בצינורות נחושת או מתכת רכה. כלי המיועד בעיקר לעבודות עם צנרת.
גוף חימום

גוף הפולט חום בזמן שעובר דרכו זרם חשמלי. נמצא בדוד החשמל, קומקום חשמלי, תנור חשמלי ועוד.

ג'יגסו

מאנגלית -  jigsaw – מסור נימה. לעיתים מעוות השם בשיפוצית לג'קסון. בכל המקרים הכוונה היא למסור אנכי, מסור חשמלי אשר הלהב שלו חותך על ידי תנועה אנכית מלמעלה למטה. המסור משמש בעיקר לחיתוכים עדינים, ויתרונו בכך שניתן לנסר איתו צורות מעגליות.

גלוון

המונח גלוון קיבל את שמו מהמדען האיטלקי לואיג'י גלווני. המונח משמש כיום בכדי לתאר תהליך כימי של ציפוי ברזל או פלדה באבץ חמצני. ציפוי המגן מונע היווצרות חלודה על המתכת המצופה ובכך מגביר את עמידותה לרטיבות ותנאים קשים. ישנם הרבה מוצרים מגולוונים : מסמרים , ברגים, חוט ברזל, פחים גליים ועוד. השימוש הביתי העיקרי הוא בברגים ומסמרים שמשמשים לבניית גדרות למשל.

גלייז

זיגוג. טכניקה לצביעה דקורטיבית של קירות. זיגוג הצבע גורם לכך שזמן הייבוש שלו יהיה ממושך יותר וגם משנה את גוון הצבע המקורי. ניתן להשיג אפקטים דומים גם ללא ג'ל גלייז אלא באמצעות דילול הצבע בין שכבה לשכבה.

ג'סו

מאנגלית – Gesso – גבס. הפירוש המילולי של המילה האיטלקית הוא "גיר". הג'סו הוא חומר המשמש בעיקר בעבודות אמנות. הג'סו משמש כשכבה ראשונית לבד הקנבס לפני ציור בצבעי שמן. החומרים הממיסים שנמצאים בצבעי השמן עלולים לפגוע בבד והג'סו שומר עליו. הג'סו מתפקד כחומר איטום בעוד עבודות אמנות לדוגמא בפיסול בעיסת נייר. הג'סו מפריד בין הנייר לבין הצבעים ומונע היספגות שלהם. הג'סו מורכב מסידן פחמתי ופולימר אקרילי.

ג'קמכשיר המשמש להרמת ציוד כבד. המגבה המכני הנפוץ ביותר הוא מגבה מכונית, אשר משמש להגבהת הרכב מעל פני הקרקע לשם ביצוע טיפול או החלפת גלגל. מגבה מכונית פשוט בנוי כך שישתמש בעקרונות מכניים כדי לאפשר לבן אדם להרים בכוחו כלי רכב. מגבהים חזקים יותר משתמשים בכוח הידראולי כדי להרים משקל גבוה יותר לגובה רב יותר.
רשימת מונחים
מונחים 29 עד 35 מתוך 225