רשימת מונחים

מונחים 43 עד 49 מתוך 225
דבק רב שימושי

 

דבק חזק בעל יכולת הדבקה טובה מאוד. מתאים לכל סוגי המשטחים. שימושי מאוד בעבודות יצירה.

דיבלמגרמנית – dübel – מיתד. פין המשמש לחיבור בין עצמים (במקרה של מיתד עץ) או פין פלסטי בעל חור המשמש כתפס לבורג.
דיבל דפיקה 

מיתד המגיע יחד עם בורג. כאשר דופקים עם פטיש על ראש הבורג הוא נכנס אל פנים המיתד וגורם לו להתרחב, וכך להתקבע אל המשטח אליו הוא הוכנס. בראש הבורג קיימת לרוב חריצת פיליפס המאפשרת לשחרר חלקית את הבורג.

דיזהמגרמנית - Düse - זרבובית, פייה, חריר מכני הנועד לשלוט ולווסת זרימה של נוזל או גז. ניתן למצוא דיזות בממטרות, משאבות הזרקת דלק, גזיות ועוד.
דיסקית קפיציתמטרת הדסקית הקפיצית היא ליצור חיבור חזק יותר מאשר היה בלעדיה. הכוח שנדרש לשחרר את הבורג הוא כוח קווי (סיבובי) והדסקית מפעילה על הבורג כוח אנכי (היא דוחפת את הבורג החוצה) ולכן מונעת במעט התרופפות ספונטאנית של הבורג (בעיקר בשימוש במכונות בעלות ציר סיבובי).
דיסקית שטוחהדסקית אשר מטרתה הראשונה להגן על החומר מפני הבורג או האום. את הדסקית מניחים בין החלק אותו מחזקים אל המשטח (עץ למשל) לבין האום או ראש הבורג. הדסקית בגלל שטח הפנים הרחב שלה לא פוגמת בעץ ולא שוקעת. מטרתה השנייה של הדסקית היא להגדיל את שטח הפנים של ראש הבורג.
דקמאנגלית – Deck – סיפון של ספינה, מעגן, רציף. בשיפוצית מדובר על רצפת עץ העשויה מעץ מלא המונח קורות, קורות. לרוב הדק יהיה מוגבה מעל לשאר שטח החצר (מעין במה).
רשימת מונחים
מונחים 43 עד 49 מתוך 225