רשימת מונחים

מונחים 57 עד 63 מתוך 225
חימר פולימרי

חומר פולימרי רך. משמש ליצירת עבודות אומנות כגון בובות, חרוזים ועוד. החימר מתרכך בחום היד והופך נוח לעיבוד. בסיום העבודה מוכנס החימר לתנור בחום של כ-110 מעלות למשך כ-25 דקות ומתקשה.

טוליפ

צבע בעל נפח, תלת מימדי, המשמש לעבודות יצירה. הצבע נדבק היטב לבד, עץ ואבן ואף עמיד בכביסות.

טיחכיסוי חיצוני או פנימי על הקירות או התקרות של בניינים.הטיח בדרך כלל מורכב ממלט ומחול (אך ניתן לשנות את הרכב האגרגט). הטיח הוא חומר הגמר העיקרי בבניה המודרנית והמסורתית ומשמש למטרות רבות כולל איטום ובידוד. כמו כן הטיח משמש כבסיס לשכבות הצבע במבנה ויכול לשמש כחומר גמר סופי בעצמו.
טיטהטיט משמש בעיקר להדבקת אריחים או לבנים זה לזה. הטיט דביק יותר וזמן הייבוש שלו מהיר יותר. בשוק העשה זאת בעצמך בעיקר נפוץ הטיט האקרילי  המוכן. מתאים לתיקון רצפות או הדבקת חיפויי קרמיקה.
טינרמאנגלית – Thinner – מדלל. הטינר הוא מדלל סינטטי המבוסס בד"כ על מתיל בנזין C7H8.  האחוז של המתיל בנזין בטינר הוא שקובע את חוזקו. הטינר הוא חומר בערה מסוכן ויש להתייחס אליו כך. הטינר משמש בעיקר לדילול צבעי שמן וניקוי מברשות לאחר השימוש.
טסטרמברג שטוח קטן שידית האחיזה שלו מבודדת מחשמל. באמצעות הטסטר ניתן לבצע מגוון בדיקות הנוגעות למעבר זרם חשמלי ומכאן שמו. בכל הטסטרים יש נורת חיווי, ובחלקם ישנן סוללות אשר מאפשרות להגדיל את מספר הבדיקות אשר ניתן לבצע. ראה הדרכה. 
טפטפת 

מכשיר המשמש להעברת כמות קטנה של נוזלים. הטפטפת מבקרת את כמות המים ומאפשרת השקייה איטית ורציפה.


רשימת מונחים
מונחים 57 עד 63 מתוך 225