שאלות נפוצות

באתר תמצאו הדרכות וידאו לרוב המחולקות לפי קטגוריות. במהלך הזמן של ליקוט והפקת החומר עשינו את מרב המאמצים ללקט את החומר המקצועי ביותר מבעלי מקצוע מוסמכים. את מטלת הביצוע בזמן צילום הסרט הטלנו על אנשים כמונו מן השורה שאינם מתפרנסים מעבודת כפיים. כך, למעשה, יצרנו הדגמה הקרובה למציאות ככל האפשר.

אנחנו לא משתמשים בחומר שלא עבר אישור מבעל מקצוע מוסמך.

למרות האמור לעיל, אנו יודעים שהידע והשכל אינם נחלתו הבלעדית של איש. ולכן הקמנו את מערך הטיפים שלנו. הטיפים הם עצות הגולשים לביצוע של אותה העבודה המופיעה בהדרכה. כולנו יודעים שאין חכם כבעל ניסיון, וניסיון של רבים שווה הרבה. אנו מעודדים אתכם לשלוח טיפים משלכם לביצוע ההדרכות ובכך לתרום לחיזוקו של התוכן הנמצא באתר.


כלי עבודה-

בכל תחילת הדרכה תמצאו את החומרים הדרושים לביצוע העבודה ואת כלי העבודה הדרושים גם הם. כלי העבודה הם במכוון כלי עבודה בסיסיים שבתקווה נמצאים בכל בית. אנחנו יודעים שכלי עבודה מקצועיים הופכים את העבודה לקלה ביותר, אך איתם ההדרכות לא יהיו ריאליסטיות. האתר פונה אל כולנו ואל המכנה המשותף המתאים לכולם. לכן לא תמצאו מסורים מתוחכמים או בכלל כלים חשמליים שעולים יותר ממאה שקלים.

לאלה מאיתנו שנבהלים מ"שפת בעלי המקצוע" ואינם יודעים מהו מה. כל כלי עבודה וכל מונח שעלול להוות בעיה מקושר למילון המונחים שלנו הכולל תמונות. רק הקליקו על המילה ותקבלו את התמונה והפירוש הדרוש לכם.

מחירים באתר

בכל הדרכה באתר תמצאו מחיר שידרוש בעל מקצוע לתיקון התקלה לעומת מחיר "עשה זאת בעצמך".

למען הסר ספק, צוות האתר מחויב לתת לכם את סל הכלים השלם להחליט בעצמכם האם לקרוא לבעל מקצוע או לעשות זאת לבד. אין לנו שום אינטרס להטות אתכם לכאן או לכאן ולכן המחירים הם אכן הממצאים של סקר מקיף שערכנו.

מחיר בעל מקצוע – נקבע על ידי ממוצע של מספר בעלי מקצוע שונים מאזור המרכז. סטיות תקן לא חושבו בממוצע. הנסקרים לא ידעו שהשתתפו בסקר אלא נתנו חוות דעת אמיתית. המחירים כוללים את עלות החומרים (אותם בעל המקצוע משיג במחיר טוב יותר מאשר אתם יכולים). חלק מהמחירים מסתמכים על טבלאות רשמיות של איגוד הקבלנים.

מחיר עשה זאת בעצמך – מחיר משוקלל בין הרשתות הגדולות לבין הטמבוריות השכונתיות. המחיר כולל רק חומרים מתכלים ולא את מחיר כלי העבודה הדרושים לביצוע המשימה. המחיר מייצג את המוצר אותו אתם רואים בסרטון. כמובן שהמחיר משתנה בהתאם למותג ולאיכות החומר.

דרגת קושי

כל הדרכה בוצעה על ידנו מספר פעמים ולכן הרשנו לעצמנו לסווג עבורכם את דרגות הקושי של העבודה כפי שאנו רואים אותה. דרגת הקושי היא נוגעת למורכבות העבודה ולא לקושי הפיזי הכרוך בביצועה.

קל – עבודה המתאימה לכולם. אנשים שלא הרימו כלי עבודה בחייהם. עבודה כזו לרוב תכלול רק כלי עבודה נפוצים וידניים. עבודה שאיננה דורשת דיוק או מיומנות כלשהי.

בינוני – עבודה הדורשת רמה מסוימת של מיומנות והבנה טכנית. אדם שביצע בהצלחה מספר עבודות קלות יסתדר ללא בעיה. עבודה זו עלולה לכלול שימוש בכלי עבודה חשמליים פשוטים.

קשה – עבודה הדורשת מיומנות טכנית (ברמה של חובב) ושימוש ממושך בכלי עבודה חשמליים.

קשה מאוד – אין בלקסיקון שלנו קשה מאוד...

שפה

בבואנו לכתוב את ההדרכות, גילינו שפה מקצועית שכללה מושגים משפות שונות – גרמנית, ערבית, אנגלית ועברית. ולכן יש מילים שהשתרשו בחברה למרות היותן בלעז כגון : שייבה, דיבל, שפכטל, גרונג, ג'יגסו, טמבון, פוטר, קלמרה, פנצ'ר ועוד רבות וטובות. הדילמה שעמדה בפנינו הייתה או שימוש במילים עבריות כמתבקש או שימוש במושגים השגורים בפי האנשים. החלטנו על פשרה ולכתוב בעברית תקנית ככל האפשר, תוך הקמת מילון מונחים. כאשר תמצאו באתר מונח שאינו מובן לכם, תוכלו להקליק עליו ולמצוא את פירושו.

הזמן הדרוש לביצוע כל עבודה

כפי שכבר אמרנו, צוות האתר ביצע את כל ההדרכות בעצמו טרם ההעלאה שלהן לאתר. תוך כדי ביצוען מדדנו את הזמן וביצענו הערכה הכוללת עיכובים בלתי נמנעים (זמני ייבוש וכו'). ברור לנו שישנם אנשים מהירים יותר ומהירים פחות, אך מדד זה ייתן לכם את מגרש המשחקים שלכם. כך תוכלו להחליט, למשל, האם יום עבודה שלם באמת שווה לכם חסכון של 200 ₪?

פורומים

בפורומים תוכלו לשאול, לענות ולייעץ לאנשים כמוכם. מדי פעם בפעם יתארחו בפורומים מוזמנים בעלי שם בתחומם. הפורום הוא כלי מצוין למציאת מידע שאינו קיים באתר, מידע ספציפי והכרה של חובבים אחרים. אנחנו מעודדים אתכם לקחת חלק פעיל ולא להיות צופים מהצד.